Sinek Sekiz Yayınevi

Hayatı sorgulayan herkesin, alternatif yaşam çeşitlerine yönelmesi çok da şaşırtıcı olmasa gerek. Ancak bu yönelim sürecinde bizlere rehber olacak kaynaklara ulaşmak da çok kolay değil. Sinek Sekiz Yayınevi bu noktada bizlere yol gösterici kaynaklar sunabilecek kitaplar yayınlıyor. Yayınevinin üstlendiği misyon ve kurucularının sürdürdüğü yaşam formu da takdir edilesi ve aynı zamanda rengarenk bir hayal gibi… Sitelerine girdiğimizde bizleri şu mesajla karşılıyorlar: “Merhaba! Sinek Sekiz, doğayla bağlarımızı güçlendirmeyi, üretmeyi, dönüştürmeyi, kendi kendine yetmeyi öğrenmek için KİTAPLAR, zamanı iyi kullanmak için hem güzel hem işlevsel DEFTERLER üreten küçük ve bağımsız bir yayınevidir.

Sitelerindeki “Hakkımızda” bölümünde ise;

Sinek Sekiz Yayınevi, doğanın kadim bilgisini günümüz insanının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde aktaran kitapları yayınlaması ve bu bilgilerin yayılmasına katkıda bulunmak amacıyla 2009 yılında kuruldu.

Literatürün temel eserlerinin Türkçe’ye çevrilmesi ve bu konulardaki bilgi eksikliğinin azalması ilk amacımızda. 17 kitap yayınladığımız 8 yılın sonunda okurlarımız gibi biz de dönüştük. Kitaplarda anlatılanları sadece okuyarak değil uygulayarak da öğrenme ihtiyacı duymaya başlayınca şehirden kırsala göçtük.

Bu sırada ara vermek zorunda kaldığımız yayıncılığa yeniden, 2018’de yeni bir bakış açısıyla geri dönüyoruz. Şehir merkezli olagelen üretimimizi de dönüştürmeye, yaşama yakın kalarak yayıncılık yapmaya, çeviri kitaplarla beraber bu toprakların bilgisini de aktarmaya niyet ediyoruz.

2 yıllık aradan sonra sizinle yeniden buluşabildiğimiz için mutlu ve heyecanlıyız. Birlikte öğrenmek, üretmek ve paylaşmak dileğiyle…

Umarız uzun yıllar bu anlayışlarıyla, bizlere “başka bir yaşam mümkün” ü anlatmaya devam edecekler. Yayın hayatlarında başarılar diliyoruz. Sinek Sekiz’i takip edip üretimlerine destek olarak, bu güzel düşe ortak olabilirsiniz…

Yayınevinin İletişim ve Sosyal Hesapları:

sineksekizpublishing@gmail.com

www.sineksekiz.com

www.instagram.com/sineksekiz/

Yayınevinin kitapları:

 1. Permakültüre Giriş
  Bill Mollison
 2. Bana Ait Bir Yer
  Michael Pollan
 3. Bizim Dünyamız
  Thich Nhath Hanh
 4. Ekoköyler
  Jonathan Dawson
 5. Ekoloji Cep Rehberi
  Ernest Callenbach
 6. Belirsizlik ve Değişimle Birlikte Güzel Bir Hayat
  Pema Chödrön
 7. İnadına Canlı
  Vandana Shiva
 8. Ina May’in Doğum Rehberi
  Ina May Gaskin
 9. İyilerin Yanında
  Vandana Shiva
 10. Slow Food Devrimi
  Carlo Petrini
 11. Petrol değil Toprak
  Vandana Shiva
 12. Tohum ve Gıdanın Geleceği için Manifestolar
  Vandana Shiva
 13. Okulsuz Büyümek
  Ben Hewitt
 14. Oyun Arkadaşım Yeryüzü
  Jennifer Ward
 15. Şehirdekiler için Sürdürülebilir Yaşam Rehberi
  Scott Kellog, Stacy Pettigrew

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir